Rehabilitacja

Home »  Rehabilitacja

Seniorzy zaliczają się do grupy pacjentów mających szczególne potrzeby. Dotyczą one między innymi ograniczeń związanych zarówno z wiekiem, jak i z różnymi chorobami układu ruchu. Właśnie dlatego nasz Dom Opieki SANTORIUS oferuje również profesjonalne usługi w takim zakresie jak rehabilitacja osób starszych. Wrocław i okolice to główny obszar, z którego pochodzą nasi Pensjonariusze – zapewniamy im pełne wsparcie profesjonalnych rehabilitantów podczas pobytu w naszym ośrodku. W ten sposób otrzymują od nas kompleksowe wsparcie.

W naszym domu spokojnej starości współpracujemy z wykwalifikowanymi rehabilitantami, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług tego rodzaju i posiadają szeroką wiedzę dotyczącą rehabilitacji geriatrycznej. Wiedzą oni, w jaki sposób zorganizować zajęcia rehabilitacyjne dla każdego seniora w zależności od jego indywidualnych potrzeb. Jeśli wobec tego potrzebna jest profesjonalna rehabilitacja w Środzie Śląskiej lub w jej okolicach, to nasz zespół jest zawsze do Państwa usług.

Kiedy warto skorzystać z rehabilitacji?

Rehabilitacja osób starszych WrocławOsoby starsze mają często coraz więcej trudności w wykonywaniu samodzielnych czynności. Wynikają one z faktu wieku, ponieważ wraz z wiekiem w organizmie zaczyna brakować substancji odpowiadających za prawidłowe działanie układu ruchu. Zwiększa się także prawdopodobieństwo zwyrodnień oraz urazów, na przykład w wyniku upadków.

Prowadzimy zabiegi rehabilitacyjne między innymi dla pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi kończyn dolnych i górnych oraz kręgosłupa, w stanach po wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego, w stanach po urazach i udarach mózgu, dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, przy chorobie Parkinsona, również dla pacjentów w stanie uniemożliwiającym samodzielne poruszanie się ze względu na zły ogólny stan zdrowia.

Zalety uczestnictwa w rehabilitacji dla osób starszych:

  • zwiększenie możliwości w zakresie poruszania się zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz
  • zminimalizowanie dolegliwości bólowych
  • zwiększenie wydolności układów oddechowego i krążeniowego
  • poprawa koordynacji ruchowej oraz samoobsługi
  • zmniejszenie ryzyka upadków
  • poprawa samopoczucia

Rehabilitacja osób starszych Wrocław

Rehabilitanci, z którymi współpracujemy, to osoby, które do każdego pacjenta podchodzą w sposób indywidualny. Wykorzystują różne techniki rehabilitacyjne oraz akcesoria i przyrządy pomagające w uzyskaniu najlepszych efektów. Zajęcia prowadzone są zarówno grupowo, jak i indywidualnie. W ich trakcie nacisk kładziony jest na takie formy aktywności fizycznej, które nie są trudne dla pacjentów.

Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszych usług w Domu Opieki SANTORIUS, pozostajemy całkowicie do Państwa dyspozycji. Prosimy o skontaktowanie się z nami w razie dodatkowych pytań – będziemy mogli wówczas odpowiedzieć wyczerpująco.

Dom Opieki SANTORIUS – rehabilitacja osób starszych Wrocław, Środa Śląska i inne miasta Dolnego Śląska. Zapraszamy serdecznie do wybrania naszej oferty!